
Nem csak halászlé és rántott hal létezik a karácsonyi fogások között. Néha érdemes a gasztronómia gazdag kínálatából más nemzetek ízletes ételeivel is gazdagítani az ünnepi asztal választékát.
Csuka oroszosan
Hozzávalók:
Csuka, legalább egy kilós
1/2 citrom leve
Só, bors
Csokor petrezselyem
Egy fej vöröshagyma vékonyra szeletelve
Két pritamin – (paradicsom) paprika kicsumázva, felkockázva
Csiperkegomba 50 dkg
Vaj 3dkg
Fehérbor (száraz) 2.5 dl.
Főzőtejszín 2.5 dl.
Elkészítése:
A csukát a pikkelyeitől megszabadítjuk, mossuk és citrom levével, sóval bedörzsöljük. A petrezselymet apróra vágjuk és citromlével átáztatva a csuka belsejében szétterítjük.
Hagymát a vajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk a kockára vágott paprikát és a megtisztított, felszeletelt gombát. Az egészet együtt még további 4-5 percig pároljuk. Közben ízlés szerint sózzuk és borsozzuk. Sóval vigyázzunk, mert a halat már egyszer sóval bedörzsöltük!
Egy sütőtálat kivajazunk és benne a hagymás, paprikás, gombás ágyra helyezzük az előkészített csukát. Felöntjük borral és lassú tűzön (180C) úgy 25 percig pároljuk. Ezután a halat tálra helyezzük, levét pedig összeforraljuk a tejszínnel. A halat petrezselyemmel, citromkarikával díszítve adjuk fel az ünnepi asztalra. Mellé kiöntőbe a forró tejszínes mártást tálaljuk. Fűszeres vörösbor illik hozzá.
Jó étvágyat.
Szerző: Tamás Horváth
Kövess minket a Facebookon
Facebook